Jak vyčistit látkové autosedačky

S textilními sedačkami se setkáte u většiny aut, jelikož v porovnání s koženými jsou znatelně levnější. Kromě nižší ceny mají látkové sedačky i své výhody. V zimě nestudí, v létě se k nim nepřilepíte. Jenže mají jednu obrovskou nevýhodu, a to, že se hrozně snadno ušpiní. A jak takové látkové autosedačky vyčistit v domácích podmínkách? Pojďme se podívat na základní postupy, tipy a pravidla.

Levná autopůjčovna Praha

Látkové sedačky mají řadu výhod. V zime nestudí.

K čistění interiéru, zejména látkových autosedaček budete potřebovat speciální přípravek určený na textilie, dále jemný kartáč, drsnou houbičku a hadrovou utěrku.

  1. Zbavte se nepořádku v autě – vyložte z auta zbytečnosti, ale i dětské autosedačky, koberečky apod.
  2. Vyluxujte interiér – pečlivě vyluxujte celý interiér vč. sedaček, dále i hůře přístupná místa
  3. Vyluxujte koberečky – pokud máte gumové, stačí je opláchnout vodou, v případě textilních je vyluxujte a dále v jejich čistění postupujte jako u textilních autosedaček
  4. Aplikujte vhodný prostředek – naneste malé množství doporučeného čisticího prostředku na méně viditelné místo autosedačky pro případ, že by způsobil nežádoucí fleky. Malé množství z důvodu, že se snažíte vyčistit potahy, nikoliv výplň autosedačky (mohlo by dojít k jejímu promočení a následné tvorbě plísní).
  5. Pozor na švy a spoje – zvláštní pozornost věnujte místům, jako jsou švy a spoje, kde by velkým drhnutím látky mohlo dojít k jejímu prodření.
  6. Čistěte hrubou houbou nebo kartáčkem – aplikujte čisticí prostředek a lehce jej drhněte houbou či kartáčkem.
  7. Silně znečištěná místa vezměte důkladně – pokud i nadále vidíte fleky, zaměřte se na ně a nechte prostředek působit a aplikaci opakujte.
  8. Po vyčistění vyluxujte interiér – jakmile jste skončili s čistěním, vysajte interiér vozu vč. sedaček. Jde především o vyluxování přebytečné vlhkosti z čisticího prostředku, než o vysátí nečistot.
  9. Vyvětrejte interiér – v závěru už zbývá stáhnout okénka nebo otevřít dveře dokořán, aby autem mohl proudit čerstvý vzduch a sedačky pořádně vyschly
Zpět