Ať jsou kola jako nová. Pískování alu kol

Levná autopůjčovna Praha

Kola dělají auto. Hliníková kola jsou skvělá právě proto, že jsou designově pěkná a podtrhnou svým vzhledem krásu celého vozidla. Bohužel však také přitahují nejrůznější škrábance. Aby také ne. I když auto opečováváme, jak jen můžeme, občasné kolizi se nevyhneme. A pak je tu také rez, která přichází s prvním sněhem a posolenými cestami. Naštěstí je tu záchrana v podobě pískování alu kol. To vás může zbavit rzi i oloupaného laku. A škrábance budou tatam.

 

Co je to pískování alu kol?

Jde o abrazivní úpravu povrchu disků za pomocí drobných částeček. Ty zdrsní pískovaný povrch. Při speciálním procesu pro obnovu alu kol je tryskán proud abrazivních částic pod velkým tlakem. Takto se kola zbaví veškerých nečistot případné rzi i otřepků. Pískování je technika tryskání, která je ekologická a navíc efektivní. Po pískování alu kol je možné je nalakovat.

Barmakolor

Je potřeba profesionální výbava

Na první pohled se může zdát, že pískování zvládne každý doma. A dost možná ti šikovní ano. Vhodné je však mít k dispozici profesionální zařízení. Jedině tak bude proces pískování alu kol rychlý a efektivní. Je totiž zapotřebí, aby pískovačka měla dostatečnou výkonnost a dostatečně širokou trysku. K tryskání alu kol je také zapotřebí dostatečný tlak, jedině tak je účinnost dostatečná.

 

Jaký materiál se používá na tryskání?

K pískování alu kol se velmi často používá skleněná drť, v případě silnějších nánosů lze použít také korund. K tryskání disků však lze využít také křemičitý písek, který je taktéž efektivní a ekonomicky nejvýhodnější. Jako abrazivum se dále používá také přírodní granát nebo ocelová drť. U hliníkových disků lze dosáhnout dobrých výsledků pískování také s balotinou.

A co bude potom?

Je jasné, že samotné pískování alu kol k jejich obnově stačit nebude. Pochopitelně je třeba po opískování přistoupit k finální úpravě. Tou je lakování. To dodá starým plechovým diskům ten pravý šmrnc. Pokud chcete, aby se opravdu co nejvíce zvýšila životnost vašich hliníkových kol, je ideální zvolit antikorozní nátěr, který je odolný vůči poškození. A to jak mechanickému, tak tomu chemickému. Existují tři způsoby, jak je možné disky lakovat. Je to ekologická varianta práškového lakování, dále jde o chromování a pochopitelně také o klasické lakování.

Zvládnete to doma?

Už jsme naznačili, že šikovní kutilové a milovníci automobilů pravděpodobně pískování a celkovou renovaci zvládnou doma. Je však zapotřebí si pořídit opravdu profesionální vybavení. A to samozřejmě něco stojí. Nehledě na to, že proces pískování, odmaštění a zarovnání povrchů také nějakou dobu trvá. A to ještě nejsme u koncového lakování, které je třeba provádět v bezprašném prostředí.

 

Ideální je tedy obrátit se na odborníky, kteří mají nejen profesionální vybavení, ale také spoustu zkušeností a prostory, kde celý proces pískování alu kol i dalších prací vykonávají. Nebojte se tedy ohledně renovace svých aluminiových kol obrátit na firmu. A rozhodně nemusí jít o autoservis. Pískováním se zabývá i řada jiných firem. Mimochodem věděli jste, že pískování je vhodné také na karoserie, výfuky a další díly vozů? A nejen to, je to metoda, která se používá také k obnově vleků, návěsů nebo koster vozů. Své uplatnění však pískování najde také při renovaci nebo tvorbě zábra

Zpět