Jaké výhody vám přinese půjčovna dodávek

Půjčovna Procházka

Převézt těžký nebo rozměrný náklad už nemusí být žádný problém. Stačí si půjčit dodávku od ověřené půjčovny dodávek. Půjčovna Procházka

 

V ceně zápůjčky máte kompletní `výbavu` na cesty

Nechcete si dodávku kupovat? Nechcete řešit dálniční známku ani povinné ručení? Pak pro vás představuje ideální variantu právě půjčovna. Nemusíte se vůbec o nic starat, neboť v ceně zápůjčky vozidla máte zahrnutou nejenom dálniční známku, ale i povinné ručení, silniční daň i asistenční služby, které fungují sedm dní v týdnu dvacet čtyři hodin denně. Kromě toho vám může být dodávka přistavena na místo, jež si sami zvolíte a také ve vámi vybraném čase. Případně si můžete pro dodávku dojet do půjčovny vlastním vozem a nechat ho na připraveném místě po celou dobu zápůjčky vozu.

 

Půjčujete si dodávku jako soukromá osoba nebo na firmu?

Vyřízení zápůjčky dodávky trvá většinou jen pár minut. Důležité však je, abyste měli pohromadě všechny potřebné doklady, které k zapůjčení vozu budete potřebovat, především občanský a řidičský průkaz. Většina půjčoven po vás zároveň bude chtít, abyste byli aktivním řidičem minimálně dva roky a byli starší jedenadvaceti let. Dále se podmínky zápůjčky liší podle toho, jestli si budete vůz půjčovat jakožto osoba samostatně výdělečně činná anebo jako osoba právnická. OSVČ musí předložit živnostenský list, právnické osoby výpis z obchodního rejstříku. Nejste-li jednatelem společnosti, na kterou si budete dodávku půjčovat, musíte rovněž doložit notářsky ověřenou plnou moc. Bez toho vám nebude moci být vozidlo zapůjčeno.

Tip: Hledáte velká rodinná auta na dovolenou.

Je nutné zaplatit vratnou kauci

Kromě všech výše uvedených náležitostí bude zapotřebí rovněž složit vratnou kauci v hodnotě, kterou si půjčovna určí. Ta vám bude vrácena, jakmile předáte vůz půjčovně nepoškozený a v původním stavu. Dále také musíte předem zaplatit celou částku za výpůjčku vozu. Tak půjčovna předchází problémům s nesolidními zákazníky, kteří po vrácení dodávky odmítají zaplatit. Platit lze v hotovosti, platební kartou anebo převodem z bankovního účtu. Konkrétní metodu platby vám sdělí půjčovna vozidel. Některé totiž platební karty nepřijímají.

 

Multifunkční využití dodávky

Jakmile doložíte všechny potřebné dokumenty a zaplatíte vratnou kauci a cenu zápůjčky, podepíšete s pověřenou osobou smlouvu. Následně už můžete s dodávkou cestovat, kamkoliv budete chtít, můžete vyrazit nejenom po České republice, ale i také do zemí Evropské unie. Proto si lidé často dodávky půjčují například na dovolenou s rodinnou. Jejich výhodou je, že mají multifunkční využití.

 

Všechny nabízené dodávky jsou v perfektním stavu, neboť procházejí pravidelnou technickou kontrolou. Nemají tak žádnou závadu, a proto se nemusíte bát, že by se vám na dodávce cestou něco porouchalo. Vozidlo je vám rovněž obvykle přistaveno s plnou nádrží a s plnou nádrží ho také musíte vrátit. Pokud se tak nestane, je možné, že vám půjčovna dodatečně naúčtuje poplatek za poloprázdnou nádrž.

 

Co dělat při dopravní nehodě?

Jestliže se vám cestou něco stane, například píchnete pneumatiku, nebo vás někdo nabourá, musíte ihned zavolat na zákaznickou linku půjčovny, která vám sdělí, jak máte postupovat. Nezapomeňte ovšem nehodu řádně zdokumentovat. Případně si rovněž zapište údaje od druhého účastníka nehody, včetně jeho registrační značky a značky a typu samotného automobilu. Celou pojistnou událost je dobré zdokumentovat za přítomnosti policie.

 

Nemusíte se bát, že byste při vracení dodávky platili nějaké peníze navíc. Pokud ji vrátíte nepoškozenou a s plnou nádrží, cena, kterou jste za zápůjčku zaplatili předem, je konečná. Žádný háček v tom není. Jen pokud si budete chtít dodávku ponechat déle, je zapotřebí to předem nahlásit a doplatit příslušnou částku.

Zpět