Ochrana poklic proti ztrátě nebo krádeži

Levná autopůjčovna Praha

Jestliže nemáte pneumatiky nazuté na litých hliníkových kolech, pak zbývá ještě jedna možnost, a tou jsou klasické plecháče. Aby plechové disky nevypadaly tak, jak vypadají, lze je poměrně jednoduše a levně vylepšit. Už za pár stokorun si můžete pořídit sadu krytů kol, takzvaných poklic. Auto vcelku odliší od ostatních, jenže takové poklice mohou být magnetem na zloděje. A i když se zrovna zloději líbit nebudou, mohou vám za jízdy jednoduše upadnout. Jak předejít ztrátě nebo odcizení poklic?

Levná autopůjčovna Praha

Parkování

Pokud chcete snížit alespoň riziko krádeže, zaparkujte auto na správném místě. Samozřejmě že nejideálnějším místem bude garáž. Naopak nejhorší jsou odlehlá a tmavá místa, kde neprojde ani noha. Vybírejte proto parkoviště s větším pohybem osob (navíc bývají pod dohledem kamer).

Elektrikářská nebo fofr páska

Sice nejde o úplně nejestetičtější řešení, ale funguje vcelku dobře. Vystačíte si buď s obyčejnou elektrikářskou páskou, nebo s takzvanými plastovými fofr páskami (stahovací ozubená páska). Tu jednoduše provléknete za poklici a stáhnete ji k disku. Zloděj bude mít minimálně ztíženou práci. Pásky vám poklici zaručeně pojistí i proti případné ztrátě (kolem silnic se jich pořád válí spousta).

Kamera

Dalším způsobem, jak odradit zloděje nebo jej případně identifikovat je palubní kamera. Zloděj si ji jednak může všimnout a do akce se ani nepustí nebo ho kamera zachytí.

Poklice vůbec nepoužívejte

Ještě je tu jedna možnost, kterou považujeme za vůbec nejúčinnější, a sice žádné poklice nepoužívat. Místo toho, abyste utráceli peníze za poklice, kupte barvu, staré plecháče obruste a zrenovujte. Kolikrát lesklý černý disk vypadá lépe, než drahé originální poklice. A jako bonus je nikde netratíte, neodřete a nikdo vám je neukradne.

 

 

Zpět