Poradíme vám, jak bojovat s ledem na autě

Probudíte se, posnídáte, přichystáte se a vyrážíte směrem k parkovišti, abyste mohli nasednout do auta a vyjet do práce. Ale ouha – namísto zpěvu ptáčků slyšíte všude kolem sebe nadávky těch, kteří musejí škrabat auta, což pochopitelně čeká také vás. Ačkoliv se často tomuto zimnímu rannímu nešvaru nevyhnete, máme pro vás pár tipů, které vám tato nepříjemná rána pomohou zvládnout v klidu a pohodě.

Problémy s namrzlým autem můžete začít řešit již večer předem, kdy parkujete. Pokud je to možné, parkujte čelním sklem k obytnému objektu, čím blíže, tím lépe. Teplo unikající skrz zeď sníží chlad na čelním skle. Pokud je to možné, parkujte směrem na východ, kde vám ranní paprsky alespoň trochu pomohou.

Levná autopůjčovna Praha

Čelní sklo ve v zimě potřeba chránit.

Skla chraňte už večer předem

Další nezbytností by pro vás měl být kryt čelního okna a rozmrazovač. Oba tyto skvělé pomocníky byste měli používat také již večer předem. Tuto clonu však nenahrazujte kartony nebo novinami, mohlo by se stát, že vám přimrzne k oknu. Co se týče rozmrazovače, ten můžete nanést také večer, ráno budete mít mnohem méně práce, než kdybyste jej nepoužili. Pokud nechcete utrácet za drahý prostředek, smíchejte si třetinu vody se dvěma třetinami octu – ačkoliv bude cena diametrálně odlišná, efekt bude stejný.

Pořiďte si kvalitní škrabku

Velký vliv na odstranění namrzlého sněhu či ledu z vašeho vozidla může mít také volba vhodné škrabky. Snažte se vybírat takovou, jejíž součástí je i rukavice, díky níž vám nebude mrznout ruka. Ke škrabce by měla patřit také metlička s delší rukojetí, díky které si nebudete muset při škrabání čelního skla na automobil doslova lehnout.

Stěrače nechte být

Při jízdě automobilem musíte mít neomezený výhled – proto oškrabejte všechna skla. Zbavit byste se měli však také sněhu na střeše, který může být pro vozidla jedoucí za vámi doslova nebezpečný. Sklo nečistěte od sněhu za pomoci stěračů – lišty stěračů tvoří jemný pryž, která by se tímto úkonem mohla nepříjemně poškodit. Po oškrabání oken nastartujte, aby se ve vozidle udělalo vhodné klima – a nemlžila se okna, poté odstraňte zbytky sněhu a vydejte se na cestu.

Zpět